Podstawowy sprzęt barmański

Sprzęt barmański przydaje się nie tylko w dużej dyskotece czy lokalu oferującym trunki alkoholowe. Podczas przygotowywania drinków w domu mogą się przydać podstawowe przybory barmańskie. Wiele z nich ma właściwości wielofunkcyjne i można używać nie tylko do przygotowania napojów alkoholowych. Zobacz, jakich przyborów używają barmani. Mogą się przydać w każdej kuchni.

Shaker- trudno sobie wyobrazić przygotowanie Margarity bez tego barmańskiego naczynia. Dostępne na rynku są shakery plastikowe lub ze stali nierdzewnej.

Wyciskarka do cytryn- przydatny gadżet do szybkiego i bezpestkowego wyciskania soku z cytryn czy limonki.

Szczypce do lodu- Dzięki szczypcom dodawanie kostek lodu do drinków jest szybkie i w pełni bezpieczne. Ryzyko wyślizgnięcia się kostki lodu jest prawie nie możliwe.

Korkociąg- szczególnie przydatny podczas przygotowania hiszpańskiego drinka. Sangria jest na bazie wina, więc korkociąg wydaje się niezbędny.

Otwieracze- otwieracze do butelek i puszek są przyjacielem nie tylko barmana.

Korki do butelek- jak korkociąg to i korki się przydadzą. Korki służą do zamykania butelek z winem musującym. Nie zawsze oryginalny korek z wina nadaje się do ponownego użytku.

Sitko barowe- szczególnie przydatne podczas przygotowywania drinków z sokiem ze świeżych owoców. Sitko zatrzyma wszelkie niepożądane pestki czy kawałki owoców.

Łyżeczka barowa- służy do mieszania składników, można również za jej pomocą przygotowywać drinki warstwowe.

Szklanica barmańska- przygotowuje się w niej trunki mieszane, ale nie wstrząśnięte. Ma dużą pojemność od 500 do 1500 mililitrów.

Pojemniki- pojemniki termoizolacyjne służą do przechowywania kostek lodu. Dzięki temu przyborowi barman nie musi co chwile zaglądać do zamrażalnika.

Nożyk barmański- służy do wycinania dekoracji ze skórek owoców. Jest kilka rodzai noży barmańskich, którymi można wyciąć ozdoby w kształcie twistu czy makaronu.

Mieszadełko barowe- dzięki niemu z napojów można pozbyć się dwutlenku węgla.

Miarki barowe- służą do odmierzania odpowiednich porcji alkoholi czy soków. Miarki dostępne są w rozmiarach 20-40-80 ml.

Szpadki koktajlowe- służą do nadziewania oliwek, cebulek koktajlowych, marasek. W sklepach dostępne są plastikowe, drewniane, a nawet ze stali nierdzewnej.

Słomki do napojów- kolorowe rurki nie tylko służą jako dekoracja trunków, ale również ułatwiają picie napojów z lodem.

Add Comment