Orzeźwiające drinki na letnie przyjęcia

Lato jest tą porą roku kiedy, najlepiej smakują drinki alkoholowe. Owocowe, delikatne w smaku, z dużą ilością lodu, napoje alkoholowe orzeźwiają i nawadniają.
Słodkie trunki alkoholowe, to wspaniały dodatek do deserów czy lekkich przekąsek. Sprawdzą się podczas bankietów czy kameralnych spotkań w ogrodzie.
Boicie się eksperymentować z drinkami? Poznajcie te najlepsze kompozycje słodkich, alkoholowych trunków z całego świata.

Sangria jest popularnym trunkiem alkoholowym serwowanym w Hiszpanii. Przyrządzana na bazie wina, soku, lodu, z dodatkiem sporej ilości owoców. Początkowo w skład tego drinku wchodziło jedynie wino i woda. Z upływem czasu do drinków zaczęto dodawać soki owocowe, mocne alkohole, cukier i owoce. Nazwa drinku ma swoje znaczenie bowiem Sangria po hiszpańsku, znaczy- krwawienie. Została tak nazwana ze względu na głęboki czerwony kolor.

Pina Colada- to drink serwowany na wyspach karaibskich. Głównym składnikiem tego napoju alkoholowego jest biały rum z dodatkiem śmietanki kokosowej i soku ananasowego. Przygotowaną pina coladę podaje się z lodem i plastrem cytryny lub ananasa.

Margarita- napój alkoholowy pochodzący z Meksyku. Głównym składnikiem jest tequilia, do której dolewa się triple („Cointreau”) oraz wyciska się sok z cytryny. Margeritę miesza się z kostkami lodu w shakerze i podaje w szerokich lampkach ozdobionych plasterkiem cytryny.

Mojito- drink, który przywędrował do nas z Kuby. Bazowym składnikiem tego napoju wyskokowego jest biały rum tak jak w przypadku Pina Colady. Pozostałe składniki są jednak inne, cukier trzcinowy, sok z limonki, lód, soda lub woda mineralna, powodują, że drink jest bardzo orzeźwiający.

Grenadina- pyszny napój alkoholowy, którego głównym składnikiem jest 14,5 procentowy Ciociosan Grapefruit. Pozostałe składniki tego trunku to wódka, sok z cytryny, syrop pomarańczowy i oczywiście pestki z granatu, które w drinku bardzo ładnie wyglądają.

Żujito- orzeźwiający drink na bazie wódki żubrówki z dodatkiem limonki i wody gazowanej. Polska wersja znanego Mojito.

Add Comment