Który alkohol najbardziej tuczy? Kaloryczność popularnych drinków

Lato to czas, kiedy spotkania ze znajomymi zakrapiane są napojami alkoholowymi. Ciepłym wieczorem nic bardziej nie smakuje niż orzeźwiający drink na bazie rumu z dodatkiem soku z pomarańczy. Jednak alkohol to nadprogramowe kalorie. Wiele drinków znanych i bardzo lubianych na całym świecie jest bardzo kalorycznych. Każdy, kto dba o linię, powinien wiedzieć, na które alkohole może sobie pozwolić, a które powinien omijać szerokim łukiem. Oprócz kalorycznych słodkich win czy piwa należy unikać albo spożywać sporadycznie również niektóre popularne drinki. Często połączenie tuczących alkoholi ze słodkimi syropami lub sokami to istne bomby kaloryczne, które przyczyniają się do zdobycia dodatkowych kilogramów. Podajemy listę najbardziej tuczących napoi alkoholowych.

Słodkie czerwone wino- niestety tylko wersja wytrawna jest niskokaloryczna. Jedna lampka słodkiego czerwonego wina zawiera aż 150 kalorii.

Słodkie białe wino- wypita lampka tego pysznego wina dostarcza nam dodatkowych 120 kalorii.

Piwo- niestety ten popularny napój należy do tych bardzo kalorycznych. Wypicie dwóch butelek piwa równa się z przyjęciem dodatkowych 500 kalorii.

Pina Colada- wersja oryginalna tego ulubieńca kobiet nie należy do dietetycznych. Wypicie jednego drinka gwarantuje przyjęcie dodatkowych 640 kalorii.

Margarita- ten meksykański napój alkoholowy jest istną bombą kaloryczną. Jeden kieliszek Magarity zawiera aż 740 kalorii. Każda osoba będąca na diecie powinna uważać na ten alkohol.

Long Island Iced Tea- to drink, który zajmuje pierwsze miejsce w dziedzinie wysoko kalorycznych napoi alkoholowych. Połączenie w jednej szklance wódki, tequili, ginu, curacao i rumu to istne szaleństwo. Wypicie jednego drinka gwarantuje dostarczenie dodatkowych 780 kalorii.

Wermut- słodka wersja tego pysznego alkoholu również niestety nie należy do niskokalorycznych alkoholi. Jeden kieliszek zawiera aż 228 kalorii.

Cuba libre- drink na bazie białego rumu z colą to również wysokokaloryczny napój alkoholowy. Wypicie jednej szklanki tego drinka to dodatkowe 201 kalorii.

Add Comment