Drinki na ślub. Które wybrać i jak je serwować?

Coraz bardziej modne staje się serwowanie kolorowych drinków na takich uroczystościach jak wesela. Podczas tego najważniejszego dnia w życiu młoda para chciałaby, aby wszyscy goście dobrze się bawili, a na stole oprócz tradycyjnej wódki były również egzotyczne trunki. Drink w dłoni o wiele lepiej wygląda niż kieliszek z gorzałą. Dlatego serwowanie drinków na ślubie to dobry pomysł. Do wyboru młoda para ma postawienie drink-baru z barmanem, który będzie przyrządzał wybrane wcześniej drinki lub bez barmana. Opcja nr. dwa jest tańszym, ale gorszym rozwiązaniem, gdyż samoobsługa w tym wypadku może przyrządzić więcej kłopotu niż inne weselne atrakcje. Jakie więc drinki serwować, aby były tak samo eleganckie, jak cała ceremonia? Zobacz, które drinki świetnie sprawdzą się na ślubie.

Cuba Libre – pyszny Kubański drink, który zachwyci gości nie tylko smakiem, ale również wyglądem. Połączenie rumu, coli i świeżego soku z limonki pobudzi nie jedne zmysły. Drink ten znajduje się w czołówce na liście najbardziej znanych alkoholów świata.

Mojito – to klasyk w swojej dziedzinie. Powinien zatem znaleźć się na liście drinków podawanych gościom weselnym. W jego skład wchodzi rum, sok z limonki, woda gazowana, cukier trzcinowy i liście mięty oraz dużo drobno pokruszonego lodu. Tak przygotowany napój alkoholowy znajdzie swoje uznanie wśród gości.

Daiquir – doskonały orzeźwiający koktajl przygotowany z białego rumu, świeżego soku z limonki i pokruszonych kostek lodu. To drink, który powinien być serwowany w weselnym drink-barze.

Margarita – meksykański napój alkoholowy popularny na całym świecie. Dlaczego by nie zaproponować Margarity na ślubie? Jest to również jeden z najbardziej znanych drinków świata, którego głównym składnikiem jest tequila, a w dodatku jest bardzo łatwy i szybki w przygotowaniu.

Long Island Iced Tea – jest to drink, który w swoim składzie zawiera mieszankę takich alkoholi jak gin, tequila czy rum. Ten napój wyskokowy na pewno posmakuje panom, właśnie ze względu na ilość procentów i mocny smak.

Cosmopolitan – jak Long Island Iced Tea na pewno znajdzie swoje miejsce wśród panów, to z pewnością drink Cosmopolitan będzie chętnie rozchwytywany wśród pań. Jest to bowiem koktajl, który sławę zdobył dzięki filmowi „Seks w wielkim mieście”.

Add Comment