Alkohole z całego świata, którymi upijesz się najszybciej.

Alkohole różnią się nie tylko bazą, z której są przygotowywane, smakiem i sposobem podania, ale również, a nawet przede wszystkim zawartością alkoholu. Istnieją napoje alkoholowe, które zawierają nieznaczny poziom procentów i aby stracić świadomość, należałoby wypić co najmniej kilka litrów. Jednak na sklepowych półkach dostępne są alkohole, które znane są na całym świecie nie tylko z walorów smakowych, ale przede wszystkim z mocy, jaka w nich drzemie. Niektóre z nich są tak mocne, że po wypiciu kilku łyżek można stracić oddech i się udusić. Zobacz, jakim alkoholem upijesz się najszybciej.

Wódka Everclear – 95 proc. Najmocniejszy alkohol, którego nie powinno się zażywać w czystej jego postaci. Wystarczy kilka kieliszków, aby stan upojenia prowadził do zaniku świadomości i pamięci.

Wódka Shanghai Strength – 88,8 proc. Alkohol stworzony na zapotrzebowania rynku chińskiego. Wódka ta nie bez powodu ma 88,8 procent alkoholu. Cyfra 8 uznawana jest bowiem za szczęśliwą liczbę wśród chińczyków.

Whisky Bruichladdich X4 – 88 proc . Ten rodzaj alkoholu po dziesięciu latach dojrzewania może osiągnąć nawet 91,2 procent alkoholu, Jednak z każdym rokiem dojrzewania objętość alkoholu spada. Whisky Bruichladdich X4 leżakuje dłużej niż dziesięć lat i obecnie sprzedawana zawiera 88 procent alkoholu.

Absynt Hapsburg Extra Special Super Strength – 85 proc. Mocny alkohol, w którego składzie znajduje się ziele piołunu, o odczuwalnym posmaku anyżu, był ulubionym trunkiem Van Gogha oraz wielu innych artystów żyjących na przełomie XIX i XX wieku. Absynt ze względu na swój zielony kolor i moc potocznie zwany jest również zieloną wróżką. Obecnie można dostać ten trunek w kolorze turkusowym, czerwonym i czarnym.

Rum Stroh Original 80 – 80 proc. Jest to alkohol, który wytwarzany jest w Austrii. Ma słodkawy posmak i niesamowitą moc. Najczęściej dodaje się go do drinków czy herbaty. W czystej postaci jest rzadko spożywany.

Meskal Oaxaca – 80 proc. jest to przyrodni, tańszy brat tequili. Meskal zawiera prawie dwa razy więcej alkoholu niż tequila, a na dnie butelki znajduje się gąsienica, która podobno polepsza smak tego napoju alkoholowego.

Add Comment