10 niskokalorycznych drinków alkoholowych

Niskokaloryczne drinki to propozycja dla osób będących na diecie, które nie chcą całkowicie rezygnować z delektowania się pysznymi trunkami.
Niskokaloryczne napoje to najczęściej long drinki, które zawierają małą ilość alkoholu albo są bezalkoholowe. W takich drinkach próżno szukać śmietanki, syropów, mleka, miodu, likierów, czy cukrów. Są zbyt kaloryczne, aby mogły wejść w skład long drinków. Niskokaloryczne drinki przyrządza się za to z dodatkiem toniku, soków owocowych lub warzywnych, a także wody sodowej.

1. Ananasowe martini – pyszny napój alkoholowy, którego głównym składnikiem jest gin. Do alkoholu dolewa się sok ananasowy oraz dodaje się kostki lodu.

2. Pitilin gorri – wytrawny drink pochodzący ze słonecznej Hiszpanii. Pitilin gorri jest na delikatnym napojem wyskokowym na bazie wytrawnego czerwonego wina z dodatkiem oranżady.

3. Szprycer – orzeźwiający drink, który robi się z wytrawnego białego wina, wody sodowej oraz świeżo wyciśniętego soku z limonki. Drink ozdabia się listkami mięty.

4. Orange cooler – aby się delektować jego smakiem potrzebne będzie wytrawne białe wino, sok pomarańczowy oraz jabłkowy. Drinka podaje się wymieszanego z rozdrobnionymi kostkami lodu.

5. Mimosa – mieszany koktajl rodem z Francji. Do przygotowania tego napoju alkoholowego potrzebny będzie wytrawny szampan i świeży sok z pomarańczy.

6. Bellini – to nic innego jak owocowy koktajl na bazie wytrawnego szampana połączonego ze zmiksowaną brzoskwinią.

7. Pina Colada – dietetyczna wersja tego popularnego drinka również świetnie smakuje. Aby ją wykonać, należy użyć wódkę Skyy Infusions Coconut, wodę sodową, wyciśnięty sok z cytryny oraz odrobinę soku z ananasa.

8. Slimmojito – jest to również dietetyczny brat znanego na całym świecie Mojito. Głównymi składnikami są biały rum, woda sodowa, świeży sok z limonki, a zamiast cukru używa się ksylitolu lub stewii.

9. Koktajl z arbuza – jest to drink, który może być zarówno bezalkoholowy albo z dodatkiem odrobiny rumu. Miąższ z arbuza miesza się z wodą gazowaną albo właśnie z rumem.

10. Gin z wodą gazowaną – jest to niskokaloryczny drink, którego smak wzbogaca się odrobiną soku z limonki.

Add Comment